– Kč
Zlaté slitky, zlaté mince Stříbrné slitky, stříbrné mince Slitky platiny Slitky palladia Pamětní mince zlaté, pamětní mince stříbrné
zlaté slitky
zlaté mince
stříbrné slitky
stříbrné mince
slitky platiny
platinové mince
slitky palladia
palladiové mince
numismatika
investiční celky

Vše o nákupu

1. Nekupujte zlato abyste zbohatli.
Kupujte jej proto abyste o své bohatství nepřišli. Zlato skrývá velkou hodnotu v malém objemu. Je nezničitelné. Na celém světě je možné jej kdykoliv směnit za finanční hotovost. Je proto tím nejlepším prostředkem k vytvoření Vašich spolehlivých finančních rezerv.
 
2. Nakupujte jen skutečné investiční zlato, 
které si můžete odnést a uložit do svého trezoru. Zlaté mince a cihly jsou jediným bezpečným způsobem investice do zlata. Nákup akcií "zlatých fondů", různých "certifikátů", kdy za své peníze obdržíte pouze potvrzení o tom že jste majitelem zlata uloženého v bance si dobře rozmyslete. Jedině u zlata, které držíte ve svých rukách máte jistotu, že ho skutečně vlastníte. Nenechávejte nikoho aby Vaším jménem zlato držel. Trvejte na tom, že zlato chcete vlastnit ve formě slitků nebo mincí. Fyzicky alokované zlato má taky lepší likviditu - můžete ho prodat skutečně kdekoli a kdykoli. 

3. Přesvědčte se že nakupujete bez DPH.
Zatížit svou investici 20 procenty daně z přidané hodnoty je opravdu nevýhodné. Ne všechny tituly, které se na trhu nabízí jsou přitom od  DPH osvobozeny. Zvláště pamětní medaile nebo zlaté nugety jsou DPH stále zatíženy. Stejně tak zlaté šperky.  
 
4. Nakupujte zlato pravidelně
Za účelem optimálního vyrovnání výkyvů v tržní ceně je radno zlato nakupovat pravidelně a v malých množstvích, lze tak docílit lepší průměrné ceny zlata. Stoupne-li tržní cena nad docílenou průměrnou cenu, můžete atraktivně prodat ten díl zlata, který překračuje Vaši nutnou bezpečnostní rezervu. 

5. Rozhodněte se jak velké mají být vaše zlaté rezervy.
Učebnice ekonomie doporučují vložit do zlata 5 až 10 % investičního majetku. Konzervativní investoři volí i vyšší procento. Zlato Vám poskytne finanční rezervu na horší časy aniž by Vás zaměstnalo sledováním vývoje na trhu atd. Nakupujte zlato diverzifikovaně. Místo jedné zlaté cihly o váze 1000 gramů je lépe nakoupit např. čtyři lité slitky ve váze 250 gramů nebo 30 zlatých investičních mincí o váze 1 Oz ( cca 31 gramů ).
 
6. Informujte se o nabídce zlata
Seznamte se s nabídkou zlatých mincí a uzančních zlatých slitků se, se kterými obchoduje na celém světě a nyní i u nás. Kupujte jen známé tituly, které budete moci prodat kdykoliv a kdekoliv. Sledujte pravidelně tento portál. 
 
7. Nechejte si poradit
Než si poprvé objednáte zlatou minci nebo slitek, nechejte si poradit že jste si vybrali správně. Vyhnete se tak zklamání z toho že např. mince  kterou chcete věnovat jako dárek se nedodává v dárkovém balení. 
 
8. Nakupujte zlato u zavedených dodavatelů.
Vyhněte se příležitostným nákupům přes různé zprostředkovatele. Investiční zlato nehledejte ani v klenotnictví. Zlaté cihličky, které se tam často nabízí mají pouze 14 karátů a jsou zatíženy 20 % DPH. Nakupujte u specialistů a vybírejte si jen celosvětové známé tituly. Spolupráci s dodavatelem začněte vždy menší objednávkou. 

9. Dobrý obchodník vám umožní vyzkoušet si nákup cenných kovů na zkoušku.
Využijte možnost objednání zboží na zkoušku. Projdete si krok po kroku nákupem cenných kovů bez jakéhokoliv rizika. Vše o nákupu na zkoušku naleznete zde

10. Garantujeme zpětné odkoupení investičního zlata


U nás můžete nakupovat dvěma způsoby:
1)  Prostřednictvím objednávkového formuláře na www.komoditni.cz
2)  Osobně po domluvě s našim obchodním zástupce, viz. kontakty


 

Copyright © 2010 - 2011 | 1. Komoditní s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.