– Kč
Zlaté slitky, zlaté mince Stříbrné slitky, stříbrné mince Slitky platiny Slitky palladia Pamětní mince zlaté, pamětní mince stříbrné
zlaté slitky
zlaté mince
stříbrné slitky
stříbrné mince
slitky platiny
platinové mince
slitky palladia
palladiové mince
numismatika
investiční celky

Zpravodajství

25. 1. 2020
Jedna věc, ze které kupující letenek přes internet šílí, je sledovat, jak ceny letenek letí nahoru, zrovna když se chystají kliknout na "koupit". Dopravci sice mají nad jízdným určitou kontrolu, jsou ale vystaveni prudkým nárůstům nabídky nebo poptávky způsobenými například hospodářskými propady nebo politickými událostmi.
 
 
25. 1. 2020
Velmi známé učebnice ekonomie od Paula Samuelsona od samého počátku obsahovaly i graf, který srovnával růst amerického a sovětského produktu. V roce 1961 tak tento graf implikoval, že sovětská ekonomika by měla tu americkou předehnat tak za dvacet nebo třicet let.
 
 
24. 1. 2020
Zámořské indexy zažily po delší době den s radikálnějším propadem. Důvodem dnešního výprodeje je report druhého případu koronaviru na půdě USA. Virus, který byl poprvé objeven v Číně, se tentokrát objevil ve státě Illinois.
 
 
24. 1. 2020
Nedávno jsem si zběžně pročítal závěry jedné studie, která na základě experimentů tvrdila, že ženy si ve stresovějších podmínkách vedou hůře, než muži.
 
 
24. 1. 2020
Ve světě streamingu se schyluje k dalšímu tvrdému souboji o diváka. Hrdinové kultovních sérií Star Trek a Star Wars namíří svoje zbraně tentokrát na předplatitele konkurenčních streamingových služeb v USA i v Evropě.
 
 
24. 1. 2020
Na silný růst evropských akcií odpoledne jen symbolicky navázaly americké indexy, aby se následně začaly nořit do červeného. Mezitím se opět začalo dařit dluhopisům, které naopak dopoledne byly pod lehkým tlakem.
 
 
24. 1. 2020
Objem poskytnutých hypoték klesl loni o 17 procent na 181,6 miliardy Kč a jejich počet se snížil o 22 procent na 77.400. Hypoteční trh se po celý loňský rok vyrovnával s přísnější regulací České národní banky a zaznamenal nejhorší výsledky za pět let.
 
 
24. 1. 2020
Tuzemský telekomunikační lídr O2 Czech Republic oznámí svoje hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí loňského roku v pondělí 27. ledna po zavření trhu.
 
 
24. 1. 2020
Jakou roli hraje vývoj v globální ekonomice a globální poptávka při domácích inflačních tlacích? Ekonom Thomas Chalaux tvrdí, že pokud by měl vývoj globální poptávky významný vliv, omezovalo by to schopnost domácích centrálních bank dosahovat jejich inflačních cílů.
 
 
24. 1. 2020
PFNonwovens a.s. IČ: 06711537 Společnost PFNonwovens a.s. zveřejnila kalendář zveřejňování výsledků v roce 2020. Více informací zde. (komerční
 
 
24. 1. 2020
Pohrozili nám Číňané, pohrozili nám Američané. A každý u nás bydlí radši ve svém. O čem jsou ještě aktuální Perly? Návrat hodnotového investování: Známý investor a správce hedge fondu Seth Klarman podle CNBC tvrdí, že přijde návrat hodnotového investování.
 
 
24. 1. 2020
Pokud Intel ve výsledcích za uplynulý kvartál něčím obzvláště potěšil, byla to jeho prognóza na probíhající čtvrtletí a celý tento rok. Jenom v letošním prvním kvartálu čeká příjem zhruba 19 miliard USD a v celém tomto roce pak 73,5 miliardy.
 
 
24. 1. 2020
Člen bankovní rady České národní banky Aleš Michl navrhne při diskusích vedení centrální banky navýšit investice do tzv. zelených dluhopisů, tedy cenných papírů, které slouží k financování projektů šetrných k životnímu prostředí.
 
 
24. 1. 2020
Ericsson ve výsledcích za 4Q nedosáhl na výhled zisku poté, co tržby v USA zasáhla nejistota ohledně navrhované fúze mezi T-Mobile US a Sprint. Jeho akcie klesají o 9 %.
 
 
24. 1. 2020
Vzedmutí optimismu v závěru roku je pryč a nastupuje opět o něco skeptičtější očekávání ze strany podnikatelů i spotřebitelů. Podle dnes zveřejněných ukazatelů důvěry z dílny statistického úřadu se nálada v české ekonomice v prvním měsíci letošního roku mírně zhoršila v průmyslu a také ve stavebnictví, kde se doposud držela na velmi vysokých hodnotách.
 
 
24. 1. 2020
Bývalý šéf americké banky Wells Fargo & Co John Stumpf zaplatí 17,5 milionu dolarů (398 milionů Kč) kvůli skandálu s falešnými účty. Rozhodl o tom ve čtvrtek Úřad pro kontrolu měny (OCC).
 
 
24. 1. 2020
Důležité indexy nákupních manažerů, které dopoledne dostáváme z Evropy, sice dopadly smíšeně relativně k očekáváním, ale celkově by mohl převládnout mírně pozitivní dojem.
 
 
24. 1. 2020
I v letošním roce je na pražské burze z čeho vybírat. Pojďme se podívat na jednotlivé tituly ve větším detailu. Jak si stojí české banky a jaké je naše doporučení? A co Tabák, který nabízí aktuálně největší dividendový výnos, nebo naše aktuálně nejziskovější doporučení Avast? Obecně lze konstatovat, že ačkoliv minulý rok byl pro PX vesměs dobrý a valuace se posunuly výše, stále doporučujeme nakupovat akcie bank nebo O2.
 
 
24. 1. 2020
Včerejší zasedání ECB nepřineslo žádnou změnu měnové politiky této centrální banky, a tak úrokové sazby zůstávají tam, kde byly. Kvantitativní uvolňování (QE) odstartované teprve v listopadu pokračuje v nezměněném rozsahu.
 
 
24. 1. 2020
Celková důvěra v ekonomiku se v lednu snížila, stalo se tak hlavně kvůli poklesu důvěry mezi spotřebiteli. Mezi podnikateli se důvěra téměř nezměnila.
 
 


 

Copyright © 2010 - 2011 | 1. Komoditní s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.